Čeprav je število dropelj na Madžarskem največje prav v parku Kiskumsagi, je bila možnost, da bomo dropljo v resnici našli, zelo majhna. Malo preveč smo računali na informacijski center nacionalnega parka, ki je bil med prazniki žal zaprt. Tako smo se po prostranih ravnicah parka potepali bolj na slepo.
Število prezimujočih gosi na območju je nepredstavljivo. Premiki po zraku so bili podobni lanskim predstavam pinož pri nas.
Sem ter tja nas je preletela tudi kakšna jata žerjavov.
Ne vem zakaj, a še zanimivejše je te elegantne ptice opazovati na tleh.
Čeprav o droplji ni bilo ne duha ne sluha, je bilo raziskovanje parka zelo zanimivo. Čudovita pokrajina in preprostost podeželja je name naredila velik vtis. Ker se pozimi kmalu stemni, je bilo časa dovolj tudi za raziskovanje lokalnih kulinaričnih značilnosti.
Kaj vse se da v nacionalnem parku videti, si lahko pogledate v izredno zanimivem dokumentarnem filmu mladega naravoslovnega fotografa: The invisible Wildlife Photographer - Bence Mate.
Park ponuja izredne fotografske priložnosti, zato bi ga bilo vredno še kdaj obiskati in si vzeti malo več časa, še bolje v kakšnem drugem letnem času.
Veliko dropljo se splača opazovati na Nežiderskem jezeru. Južno od kraja Andau je strogo zavarovan del rezervata, kjer gnezdijo. Okoli prvega maja si dvorijo in je zelo zanimivo. Opazovati se jih da s ceste, ne da bi jih motili, verjetnost srečanja pa je velika. Tudi drugače je Nežidersko jezero v tistem času izredno zanimivo.
OdgovoriIzbrišiNežidersko jezero smo imeli v planu za letos, maja. Ne vem kako bo s tem, glede na trenutno situacijo. Bomo videli. Hvala za komentar in informacijo.
OdgovoriIzbriši